חיפוש רכב לקנייה

חיפוש רכב לקנייה
חיפוש רכב לקנייה

רכבים לקנייה מיד שנייה

yad2_img1

הידיעה והניסיון של בעלי הרכבים שרכב חדש מאבד ערך רב כבר בשנת השימוש הראשונה מושכת אנשים רבים לחפש ולרכוש רכב יד שנייה. בנוסף, המגוון הרחב של מקורות ואפשרויות הרכישה  (לוחות מודעות אונליין, חברות ליסינג, חברות מימון רכב יד שניה, מגרשי מכוניות ועוד) הגדילה באופן משמעותי את כמות הישראלים שפוקדים את האתרים ומגרשי הרכבים ובוחרים לעצמם את הרכב הבא. רכב יד שנייה הוא המילה האחרונה.

במאמר זה נתמקד בשני מקורות רכישת רכב יד שניה הנפוצים ביותר: לוחות מודעות אונליין ומגרשי הרכב. בואו נסקור את היתרונות והחסרונות ברכישת רכב יד שנייה עם דגש על מקורות הרכישה, נלמד ממה כדאי להיזהר ואיפה הכי כדאי לקנות.

star המטרה היא לרכוש רכב משומש עם עבר "נקי" מתאונות, ללא שריטות, קילופי צבעי או שיפוצים.

קניית רכב יד שניה בלוח מודעות אונליין

הבולטים בהם "יד 2" , הומלס, Win Win.... לאתרים אלה התווסף בשנים מקור נוסף: הרשת החברתית פייסבוק. לא פעם תזכו לקבל פוסט עם תמונה רכב למכירה מחברים, ממכרים או משיתופים שבוצעו על ידי חברים. ישנם גם קבוצות ייעודיות ברשת החברתית בה תוכלו למצוא רכבי יד שנייה המוצעים למכירה על ידי בעליהם. ערוץ זה מציע מכירה ישירה.

יתרונות: כאשר אתם ניגשים לצפות מרכב אשר פורסם באחת הרשתות החברתיות ייתכן שתכירו את המוכר או חבר של המוכר ולכן תתפתו להאמין ולבטוח בו. מדובר גם בערוץ נוח בו אתם במילא נמצאים לפעמים אפילו מבלים לא מעט זמן ביום כלך שאתם עשויים להתקל במודעה לרכב שתמיד רציתם , כמעט ללא מאמץ מיוחד מבחינתכם. למעשה, תוכלו לשבת בערב בבית ולבחור את הרכב הבא שלכם. אין ספק שיתרון הקלות והנגישות מוביל.

טיפ קטן וחסרונות: נכון, אמנם נוח לחפש את הרכב הבא שלכם בלוחות רכב יד שנייה אונליין, בישיבה על הספה, אך אל תשכחו שחשוב והכרחי להיפגש עם המוכר ועם הרכב לפני הרכישה. לכן הניגשות והמבחר נותרים רק בשלב ההצצה אך אינם רלוונטים בשלב הבחירה בה אתם מקדדים רגלים בין המוכרים. חיסרון נוסף, ברוב המקרים מדובר ברכישה מאדם פרטי. גם אם אתם מכירים אותו כדאי, מומלץ ואפילו הכרחי לגשת יחד למכון מורשה לבדיקת הרכב. גם אם אתם מכירים את המוכר ובטוחים שהוא לא "יעבוד" עליכם, אפשרו לעצמכם לבדוק היסטורית הרכב ומצבו המכני ורישום הבעלות.

בזמן שאתם רואים את הרכב חשוב לדבוק במשפט "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" רכב יד שנייה לעיתים שמור חיצונית אך בפנים הוא לא נקי, הריפוד דהוי וקרוע, חלקים מתלקפים. כל אלה קובעים את ערך הרכב וישפיעו על החלטתכם.

קניית רכב יד שניה במגרשי הרכב

ללא ספק מגרשי הרכב הם תאווה לעיניים לכל מי שחפץ ברכישת רכב יד שניה. חברות רבות מחזיקות ברחבי הארץ מגרשים עמוסים ומלאים ברכבים מכל הסוגים, הגדלים והצבעים. היתרון הבולט הוא יכולת ההשוואה. במקום אחד תוכלו להתנסות במספר רכבים ולזהות את ההבדלים בינהם.

כך, בקבלת ההחלטה על רכישת רכב יד שנייה אתם עשויים להיום שלמים יותר. יתרון נוסף, נסיעת מבחן. חברות אלה לא יחששו ואף יציעו לכם להתנסות בעצמכם, מה שקרוי "נסיעת מבחן" כך אתם יכולים ל"הרגיש" את הרכב שאתם מייעדים לעצמכם. יתרון נוסף בעל ערך מוסף לכל כיס הוא המחיר. חברות הליסינג וחברות למכירת רכב יד שנייה, מציעות מחירים נוחים, ריבוי מבצעים, חבילות מימון נוחות, הטבות, תנאי תשלום גמישים, ואשראי. אך בשאלת המחיר לעיתים נוצרים פערים של עשרות אלפים בין המחיר המבוקש על אותו דגם בדיוק לרכב יד שנייה מבעלות פרטית.

 

אז ממה בכל זאת כדאי להיזהר ולחשוש בעת רכישת רכב יד שניה ממגרשי הרכב?

פגמים חיצוניים: לעיתים מתחת לצבע המטאלי המבריק מסתתרות שכבות רבות של צביעה והסתרה. חשוב לזכור שלחברות הליסינג יד משאבים ל"שפץ" רכבי יד שניה ולגרום לרכב יד שנייה להיראות כמעט חדש לגמרי. לכן חשוב לבחון היטב את צבע הרכב ולזהות מקומות בהם קיימים הבדלים ולו הקטנים ביותר בגוון הצבע, הבדלים אלה מסמנים מקומות בהם בוצע תיקון. בדיקה מקיפה זו דורשת בחינת הרכב באור יום, לכן הקדישו זמן לבחינה ממגוון רכב יד שניה בשעות היום.

בדיקה מקיפה של הרכב: בדיוק כמו רכישת רכב יד שנייה מבעלות פרטית גם כאן, יש לדרוש בדיקה מקיפה של הרכב במכון מוסמך בכדי לבחון שהיסטורית הרכב נקיה מתאונות או שכל מה שעבר הרכב עד כה מתועד ורשום. אומנם תצטרכו להשקיע כמה מאות שקלים, אך מדובר בהשקעה נבונה ולטובתכם. מכוני רכב מורשים  מצוידים במכשור המאפשר חשיפת פגמים נסתרים ותיקונים בשלדה. הם נותנים לקונה אחריות לשנה על המערכות שנמצאו תקינות ברכב. מעבר לכך, יש באפשרותם לבדוק האם מספר השלדה ומספר המנוע תואמים למספרים המצוינים ברשיון. רשמו בכתב יד את הסבריו של הבוחן והחתימו אותו על המסמך. כך תוכלו להבטיח את זכותכם לממש את האחריות לבדיקה.

פנים הרכב: ושוב, פנים הרכב חשוב לא פחות ממראהו החיצוני. כדאי לבחון אם הרכב עבר "התעללות" , אם הריפוד מוכתם, כפתורי החלונות עובדים, ידיות הרכב תקינות. יש נטיה לחשוב שמגרשי הרכב מחזיקים רכב ליסינג שבעליהם הקודמים השתמשו ברכבים בפרעות ולו רק כי הרכב היה בבעלות חברה והנוהג בו לא חש אחריות כלפיו. יחד עם זאת בשל יתרון המחיר, בעלים רכבים רבים של רכבי יד שניה יעדיפו למסור את רכביהם לחברות ליסינג למכירה באמצעותם במקום לנסות למכור בעצמם. לכן, חשוב לזכור שמגרשי הרכבים מכילים מגוון רכבים.

star לסיכום: מציאת רכב יד שניה מפרטי עשויה להיות מהירה או לגזול זמן רב. היכרות עם המוכר לא מבטיחה את טיב הרכב ומצבו. רכישת רכב ממגרש רכבים עשויה להיות משתלמת ביותר מבחינת כלכלית. כמו כן, תזכו לנסיעת מבחן ולבחינת מגוון רב של רכבים עד שתהיה שלמים עם בחירתכם. בהצלחה...

 

 

x
לחצו ליצירת קשר