ליסינג

היתרון בליסינג

ליסינג מאפשר ליותר ויותר אנשים לרכוש ולנהוג ברכב במחיר שפוי. קניית רכב היא עול כלכלי שלא כל אחד יכול או מעוניין לעמוד בו מהוואחר כך להתמודד עם מכירה או טיפול ברכב ישן. ליסינג מאפשר החלפה של הרכב בכל תקופה של כשלוש שנים, ובמקרים מסויימים גם פוטר את הנהג מטיפולים שוטפים ברכב.

התאמה ללקוח

ישנן כמה שיטות לרכישת רכב בליסינג, כל שיטה מתאימה ללקוחות מסוגים שונים. שיטות מסויימות מתאימות יותר ללקוחות פרטיים, ואחרות ללקוחות עסקיים ולחברות שמספקות רכבים לעובדיהן. לכל שיטה יש ייתרונות וחסרונות ואין שיטה מסויימת שהיא הטובה או המשתלמת ביותר בתחום הליסינג.

לקוחות עסקיים:

לקוחות עסקיים שמעוניינים לרכוש צי רכבים לעובדיהן יבחרו בדרך כלל בליסינג תפעולי. במסגרת הליסינג התפעולי ישנה אפשרות להשכרת הרכב לתקופה של 36 חודשים, כאשר כל הטיפולים הקשורים לרכב נעשים על ידי חברת הליסינג. טסטים שנתיים, טיפולים שוטפים, ביטוחים, רישוי וכל עניין כזה או אחר יטופל דרך חברת הליסינג, ולא באופן פרטי. בליסינג התפעולי לרוב לא ניתנת האפשרות לרכוש את הרכב בסוף התקופה. ישנם כמובן גם לקוחות פרטיים שהולכים על ליסינג תפעולי, זאת מטעמי נוחות מירבית בטיפול ברכב, ולטובת ביטחונם האישי, במידה וירצו להחליף את רכבם מדי שלוש שנים.

ליסינג יבש / חלקי:

קיימים מסלולים נוספים בתחום הליסינג התפעולי, שהן ליסינג תפעולי יבש או ליסינג תפעולי חלקי. בליסינג התפעולי היבש שוכר הנהג את הרכב לתקופה ואחראי הוא על כל טיפולי הרכב. בתפעולי החלקי נקבעים עניינים שחברת הליסינג אחראית להם כמו ביטוח או רישוי הרכב. באופציות האלו ניתנת לנהג אפשרות לרכוש את הרכב בתום תקופת ההשכרה, כמובן במחיר נמוך.
 

ליסינג פרטי:

אפשרות שמשמעותה בעצם קניית הרכב. בתקופת התשלומים הרכב שייך לחברת הליסינג וגם לקונה, אשר בתום התקופה הרכב עובר סופית לבעלותו. אפשרות זו היא בעצם קנייה של רכב באופן שמאפשר לקונה יציבות כלכלית בתקופת התשלומים, ומהווה מן הלוואה לקניית הרכב. הדבר מאפשר יציבות גם לחברות ליסינג אשר משחררת רכבים באופן תדיר ומקבלת את התשלומים בביטחון במשך תקופה ארוכה. לעתים בתום התקופה מתאפשר לקונה למכור את הרכב חזרה לחברת הליסינג ולהתחיל עסקה עם רכב חדש במחיר נוח.

 

x
לחצו ליצירת קשר