ביטוח רכב למכוניות מושכרות

מה צריך לדעת על ביטוח כשוכרים רכב?

פעמים רבות אנו משתמשים ברכבים שכורים לצרכים שונים. רכב שכור משמש אותנו היטב במקרים בהם הרכב הפרטי שלנו נמצא במוסך ואנו זקוקים להיות ניידים, רכב שכור משמש רבים אשר משתמשים ברכב מספר פעמים ספורות במהלך החודש ולא זקוקים ליותר מכך וכמו כן משמש רכב שכור לטיולים או לשימוש בעת יציאה מהארץ - כגון בחופשות. רכב שכור, כמו כל רכב אחר, מצריך ביטוח. מהן הפרוצדורות השונות והאפשרויות בהשכרת רכב?

השלכות הביטוח השכרת רכב כוללת לא מעט השלכות. בארץ, למשל, ניתן לשכור רכב רק כאשר מבטחים אותו בביטוח חובה ובביטוח צד ג', היינו ביטוח לצד שלישי. ביטוח החובה מכסה את הפגיעות השונות העלולות להיגרם לנהג עצמו ואילו ביטוח צד ג' מגונן מפני פגיעה ברכבים אחרים. בחו"ל לא קיימת התניה כזו ולכן חשוב לבדוק מבעוד מועד את העלויות של ביטוח רכב שכור. רכב שכור שאינו מבוטח חושף את הנהג ברכב לתביעות של עשרות אלפי שקלים, לפגיעה גופנית ללא כיסוי ולסכומים משמעותיים בגין גרימת נזק לרכב עצמו, לכן גם שמדובר ברכב שוכר, יש לבצע השוואה מקיפה של ביטוח הרכב.

 

ביטוח תאונות אישיות כיום ניתן ליהנות גם מביטוח תאונות אישיות הניתן על ידי מרבית החברות המבטחות את שוכרי הרכבים השונים. ביטוח תאונות אישיות מגן לא רק מפני תקלות העלולות להתרחש ברכב אלא גם מפני תקלות רבות שיכולות להתקיים בחיים האישיים ובנסיבות שונות. ישנה אפשרות של ביצוע ביטוח רכב מקיף אולם אין כל חובה על ביצוע ביטוח זה לרכב השכור. זאת אף על פי שמדובר באינטרס מובהק של חברת הביטוח. ניתן לוודא מבעוד מועד כי קיים ביטוח כזה על הרכב.

ביצוע השוואה בין מחירי הביטוח חשוב לשלם את ביטוח הרכב המושכר כבר במעמד ההשכרה ולא להמתין אתו על מנת להימנע מסיכונים שונים וסכנות העלולות להפתיע את הנהג. כמו כן חשוב לערוך השוואה של מחירי השכרת רכב עוד טרם ההשכרה על מנת להתחשב במחירים אלו בעת ההשכרה עצמה. אף על פי שרוב מחירי הרכבים השכורים דומים - ישנם מקרים בהם ניתן למצוא מבצעים אטרקטיביים על מגוון ביטוחים בשל תנאים או פרטים מסוימים של הנהג. חברות הביטוח הן המכתיבות את התנאים לביטוח הרכב השכור.

חשוב לזכור כי את הביטוח של הרכב השכור משלמים בנפרד וחותמים על חוזה בנפרד, ויחד עם זאת ישנה כפיפות לתנאים אותם מכתיבה חברת הביטוח. יש לוודא את כיסוי הביטוח ומה שכלול בו על מנת להימנע ממקרים בהם הביטוח לא יכסה תאונות אפשרויות. מקרים אלו כוללים השתתפות עצמית ועוד. 

x
לחצו ליצירת קשר