ליסינג פרטי

ליסינג פרטי:

ליסינג ידוע כשיטה המקובלת של חברות גדולות לארגן צי רכבים לעובדיהן באופן מסחרי וללא התעסקות פרטנית בקניית הרכבים והטיפול בהם. שיטה זו מוכרת כליסינג תפעולי לעסקים, והיא שיטת הליסינג המפורסמת ביותר, משום ששכירים רבים בארץ נהנים ממנה ולכן מכירים אותה.

מה לגבי הציבור הפרטי?

גם הציבור הפרטי יכול ואכן נהנה מתופעת הליסינג הפורחת בשנים האחרונות. הליסינג הפרטי מאפשר גם למי שאינו שכיר בחברה לנהוג ברכב חדש ותקין. ליסינג פרטי מציע שלל עסקאות הנעות בין התפעולי, התפעולי היבש, והמימוני, כאשר כל אחד יכול למצוא עסקה שמתאימה לו. זאת בתשלומים חודשיים המתפרסים על תקופת הליסינג שנמשכת כשלוש שנים בממוצע. הליסינג הפרטי מציע לכל נהג להחליף את רכבו מידי תקופה, להנות מביטוחים ואחריות במקרים מסויימים, ולשלם על הרכב כהוצאה חודשית מתמשכת ויציבה.

עסקאות לליסינג פרטי:

הליסינג הפרטי מתייחס בעיקר לליסינג המימוני. זאת משום שהוא מתאים יותר למגזר הפרטי מאשר למגזר העסקי, וגם משום שלקוחות פרטיים רבים מעדיפים אותו על התפעולי. אם כן הליסינג המימוני הפרטי הוא עסקה בה הלקוח מעוניין לרכוש רכב חדש, אך לא מסוגל או לא מעוניין לשלם את הכל "במכה אחת". בליסינג הפרטי המימוני מתאפשר תשלום של כ36 חודשים, שיכול להשתנות מעסקה לעסקה, בסופו יעבור הרכב לבעלותו של הקונה. הקונה יכול להחליט שהוא מעוניין בעסקת ליסינג פרטי חדשה ולהתחיל את התשלומים על רכב חדש. במידה והוא אכן מעוניין לרכוש את הרכב הקיים, ישלם את ייתרת התשלומים והרכב ירשם על שמו.

מי יעדיף ליסינג תפעולי?

קיימים לקוחות פרטיים שמעדיפים את הליסינג התפעולי. בליסינג התפעולי שבדרך כלל מוצע לחברות גדולות ואירגונים, מוסרת חברת הליסינג את הרכב להשכרה בלבד, כאשר בתקופה זו כל הטיפולים הקשורים לרכב נעשים על ידי חברת הליסינג. רשיונות, מוסך, טיפולים, תיקונים, רשיונות, טסט, וכו'... כל אלו נמצאים באחריותה של חברת הליסינג. שיטה זו נוחה ומתאימה למי שלא מעוניין להתעסק בעניינים הקשורים לטיפול ברכב.
 

נגזרות הליסינג התפעולי - יבש / חלקי:

קיימות גרסאות נוספות לליסינג התפעולי, הן ליסינג תפעולי יבש או חלקי, שיכולות להתאים גם הן למגזר הפרטי. כאן חברת הליסינג משכירה את הרכב ללקוח הפרטי, כאשר חלק מהטיפולים, או כל הטיפולים נשארים באחריותו בלבד. בליסינג התפעולי היבש, פעמים רבות מציעים ללקוח לקנות את הרכב בסוף תקופת ההשכרה, בהתאם לעובדה שהוא דאג לטיב טיפולו במשך תקופה.

 

 

 

x
לחצו ליצירת קשר