נא להכיר - חברת ליסינג

חברות הליסינג

השחקניות החזקות ביותר בענף הרכב, לצד היבואנים, הן חברות הליסינג השונות. השפעתן של חברות הליסינג בענף הרכב גדולה כל כך, בשל העובדה שהן גם רוכשות כלי רכב וגם מוכרות כלי רכב. מספר כלי הרכב הנוסעים בכבישי הארץ, שמקורן בחברות ליסינג, בהווה או בעבר, הוא עצום.
 

ליסינג תפעולי:

חברת ליסינג ממוצעת, עוסקת בדרך כלל בכמה תחומים. אחד התחומים המרכזיים, שבהן עוסקות מרבית חברות הליסינג הוא ליסינג תפעולי. הליסינג התפעולי פונה, בדרך כלל, לחברות שמחזיקות צי רכב גדול. רכבים אלה יכולים להיות בשימושה הישיר של החברה או שהם מוענקים לחלק מעובדי החברה, כחלק אינטגראלי מתנאי ההעסקה שלהם. במסגרת הליסינג התפעולי, לוקחת על עצמה חברת הליסינג לא רק את אספקת כלי הרכב, אלא גם את הצד התפעולי שלהם. משמעות הדבר היא שהנהג לא צריך לדאוג לטיפולים שוטפים, לביטוח, לתיקונים, טסט וכדומה. חברת הליסינג מטפלת בכל.
 

ליסינג פרטי:

תחום נוסף שבו תעסוק חברת ליסינג, הוא הליסינג המימוני. לעומת ליסינג תפעולי, ליסינג פרטי פונה בעיקר ללקוחות פרטיים, ולא לחברות. כאן, המטרה היא לאפשר ללקוחות רכישת רכב בתשלומים, באופן ישיר, בלי להזדקק לאשראי בנקאי, או לסכום כסף גבוהה במזומן. לעיתים מאפשרות חברות ליסינג לשלב בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי. משמעות השילוב היא שהרוכש הוא אדם פרטי, שמעוניין תמורת תוספת תשלום, להעביר לחברת הליסינג את האחריות על הטיפולים השוטפים, הסדרת הביטוח וכן הלאה.

מכירת כלי רכב:

לקוחות רבים של חברות הליסינג, בין אם ליסינג פרטי ובין ליסינג תפעולי, אינם מחזיקים ברכב יותר משנתיים או שלוש. לאחר תקופה זו, הלקוחות מקבלים רכב חדש או מפסיקים את ההתקשרות עם חברת הליסינג. מכיוון שכך, מחזיקות חברות הליסינג מלאי גדול של מכוניות מיד ראשונה, במצב טוב. את כלי הרכב הללו מציעות חברות הליסינג למכירה, לאחר שעברו בדיקות תקינות מקיפות ולעיתים גם טיפולים שנועדו להשביח את מצבם.
 

רכישת כלי רכב:

באופן מפתיע חברות הליסינג לא רוכשות רק כלי רכב חדשים, אלא גם משומשים. במבט ראשון, הדבר לא נראה הגיוני כלל ועיקר. מדוע לחברה שמחזיקה מלאי של כלי רכב חדשים וכלי רכב מיד שנייה לרכוש כלי רכב משומשים נוספים? התשובה לכך פשוטה. הדבר נעשה, בחלק מחברות הליסינג, כשירות ללקוחותיהן. חברות אלו מתחייבות בפני הלקוחות שרוכשים מהן כלי רכב, מיד ראשונה למשל, שבבוא היום, כאשר הם יהיו מעוניינים למכור את רכבם, מצפה להם קונה בטוח, במחיר משתלם. הקונה הזה, אם עדיין לא ניחשתם, הוא חברת הליסינג עצמה. 


 

x
לחצו ליצירת קשר