חיפוש רכב להשכרה

חיפוש רכב להשכרה

המדריך השלם לביטוח רכב שכור

leasTutorial_img

נהוג לחשוב שביטוח רכב הוא נחלתם של בעלי רכב בלבד, ושרכב שכור הוא פתרון קסם למטלות המגיעות עם הבעלות על הרכב. אחרי הכול חברת ההשכרה היא הבעלים של הרכב והשוכר משתמש ברכב תמורת תשלום. הגישה הזו נכונה כשמדובר בבלאי של הרכב או בקילומטראז'. היא אינה תקפה במקרה של ביטוח לרכב.

רכב שכור: על איזה ביטוח תשלמו?

  • ביטוח חובה: חברת ההשכרה אינה משכירה רכב ללא תשלום על ביטוח רכב. באופן טבעי כשאתם שוכרים רכב אתם משלמים על ביטוח החובה של הרכב. ביטוח חובה הוא ביטוח שבו מחוייב על פי חוק כל רכב מנועי בישראל. מטרת ביטוח החובה היא להגן עליכם מפני נזקי גוף, של הנהג או הנוסע ברכב.
  • ביטוח מקיף: בהשכרת רכב נוסף לביטוח החובה, חברת ההשכרה מחייבת אתכם בפועל לשלם גם על ביטוח מקיף לרכב. באופן זה החברה מבטחת את עצמה למקרה של נזק שעלול להיגרם לה בזמן ההשכרה: גניבה, ניסיון גניבה, שריפה וכדומה. על כן, הביטוח עליו אתם משלמים בהשכרה הינו ביטוח חובה וביטוח מקיף.
  • ביטוח צד ג': האם ניתן להוסיף גם ביטוח צד ג' לרכב השכור? כן. תמורת תוספת תשלום ניתן להוסיף ביטוח צד ג' לרכב שכור. כמו כן, ניתן להוסיף שירותים נוספים כגון שירות תיקוני דרך וחילוץ.

למה מומלץ לבדוק את הפוליסה?

חשוב להבין בפני אילו מקרים אתם מבוטחים. חשוב שתדעו מראש האם חברת הביטוח תכסה נזק שנגרם לרכב אחר, והאם במקרה של גניבה, חברת הביטוח תשלם על הנזק שנגרם לכם.
תוכלו לבדוק זאת בחברת ההשכרה.

כמה עולה הפוליסה?

במקרים רבים חברות ההשכרה מסכימות להוריד מחירים. הדרך היעילה ביותר להשיג זאת היא לבצע חקר שוק ולבדוק אילו פוליסות מוצעות בחברות השכרת הרכב השונות וכמה הן עולות. מומלץ לבחון את מחירי השכרת הרכב לעומת שווי הפוליסה הנרכש.

בכל מקרה, חשוב לזכור שהמילים "רכב שכור" אינן מילות קסם וכי גם במקרים של רכב שכור צריך להתמודד עם ביטוח לרכב.

x
לחצו ליצירת קשר